Târgul firmelor din regiune, la a doua ediție

Miercuri, 27 martie 2019, în intervalul 11:00 – 17:00, foaierul Universității „Eftimie Murgu” din Reșița găzduiește cea de-a doua ediție a „Târgului firmelor din regiune”. Paralel cu această manifestare se desfășoară „Zilele carierei”, dedicate studenților universității reșițene, unde, specialiști din domeniul resurselor umane vor împărtăși din experiența lor și îi vor învăța pe cei prezenți cum să devină angajați de succes, în cadrul unor workshopuri desfășurate la sala multimedia „Constantin Gruescu”, după următorul program:
• 11:30 – 12:00: Care sunt cerințele TMK pentru viitorii angajați cu studii superioare? – șef birou resurse umane TMK Reșița, doamna Angyal Gabriela;
• 12:00 – 12:30: Particularități de recrutare a personalului în administrația publică – director departament resurse umane din cadrul Primăriei Reșița, doamna Florentina Drăgan;
• 12:30 – 13:00: Modalități de pregătire și participare la un interviu de angajare – cadru didactic UEMR, ș. l. dr. ing. Cornel Mitulețu.