Studenții UEMR, ajutoarele lui Moș Crăciun

Ajutoarele Moșului: Transport Urban Reșița împreună cu studenții de la programul de studii Pedagogia învățământului primar și preșcolar (PIPP) din cadrul Universității „Eftimie Murgu” din Reșița, „Grupul Local de Tineret Arcus Reșița” și Primăria Reșița fac echipă, pentru a doua oară, pentru mai multe evenimente dedicate copiilor.
Studentele vă așteaptă în autobuzul moșului cu jocuri, cântece și colinde în următoarele zile: 6, 10, 12, 17, 19 și 20 decembrie, la ora 18.00. Anul acesta studentele și voluntarii au ținut cont de recomandarea călătorilor de anul trecut din autobuzul Moșului de a primi donații materiale pentru a le dărui copiilor vulnerabili din Reșița. Astfel a luat naștere campania „Anul acesta Moșul te îndeamnă la o faptă bună”. Dacă vrei să faci o faptă bună donează: o jucărie, o pătură, hăinuțe sau încălțăminte și vei aduce un zâmbet de sărbători. Împachetează-le frumos și adu-le în autobuzul moșului doar în zilele: 6, 10, 12, 17, 19, 20!
Studentele de la pedagogie vor fi prezente și alături de Moș Crăciun în Parcul Tricolorului, în zilele de 20, 21, 22 și 23 Decembrie.

Ultima actualizare în 10 decembrie 2019, ora 15:41.