La biblioteca CUUBBR, activitate cu publicul doar în baza unei programări preliminare

Informații privind împrumutul cărților la domiciliu

În vederea prevenirii contaminării cu noul coronavirus SARS CoV-2, împrumutul cărților la domiciliu se face în baza unei programări on-line.

Modalitatea de realizare a programării: se trimite o solicitare de pe contul de student la una dintre următoarele adrese de email: mihaela.ardai@ubbcluj.ro; dusa.nicodin@ubbcluj.ro, în care se vor specifica:

• numele și prenumele studentului;
  • programul și anul de studiu;
  • CNP-ul (pentru a putea fi identificați în baza de date a bibliotecii);
  • autorul și titlul cărții (după o consultare prealabilă a catalogului online KOHA, pentru a fi siguri de disponibilitatea cărții).

Bibliotecarul va răspunde cererii, specificând ziua și ora când fiecare student se poate prezenta pentru a împrumuta cărțile solicitate.

Pentru orice informații și nelămuriri puteți suna la telefon 0730 583019, de luni până joi: 8 – 16 și vineri: 8 – 14!

Sala de lectură este închisă!

Toți solicitanții sunt rugați ca la momentul prezenței în incinta Bibliotecii să respecte normele sanitare impuse: să poarte mască de protecție și să folosească dezinfectantul pus la dispoziție!